Metoda psychodramy

Jeśli odczuwasz dyskomfort psychiczny w kontakcie z samym sobą lub z innymi ludźmi, a chciałbyś poprawić jakość swojego życia i własną skuteczność w nim.

 

Psychodrama jest dla Ciebie

 

dowiedz się więcej »

 

Oferta - leczenie zaburzeń psychicznych

Naszej firma jest zespołem specjalistów składającym się z psychologów, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów, terapeutów zajęciowych oraz dietetyka. Jesteśmy elastyczni i nie boimy się nowych wyzwań. Zespół Grupy Ego pracuje i doskonali się pod superwizją. Stale podnosimy swoje kwalifikacje i posiadamy bogate doświadczenie.

 

Psychoterapia  to szereg oddziaływań w sferze psychologicznej, których celem jest zrozumienie przyczyn swoich problemów i wprowadzenie zmian w obrębie własnego przeżywania i myślenia o tych problemach, często tez zmian w sytuacji życiowej, w przypadku doznawania przemocy w rodzinie lub mobbingu w pracy. Oddziaływania psychoterapeutyczne mogą mieć różne formy, oferujące odmienne warunki i ramy oddziaływania. Są to : psychoterapia indywidualna, psychoterapia grupowa, psychoterapia par i małżeństw i psychoterapia rodzinna.

Aktualnie zajmujemy się:

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna

Spotkania osoby z problemem oraz terapeuty, w których znaczącą rolę odgrywa wzajemna relacja, polegająca na otwartości, zaufaniu i szczerości.

więcej »

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa

Spotkania w celach terapeutycznych kilku lub kilkunastu osób. Prócz wszystkich zjawisk działających w psychoterapii indywidualnej, dochodzą tu inne, potęgujące skuteczność.

więcej »

Terapia par i małżeństw

Terapia par i małżeństw

Może być podejmowana z jedną lub kilkoma parami jednocześnie.

Wskazana jest głównie wtedy, gdy zaburzenia funkcjonowania jednej osoby są wynikiem interakcji w parze lub małżeństwie.

więcej »

Psychoterapia rodzinna

Psychoterapia rodziny

Wskazana jest wtedy, gdy konieczna jest zmiana relacji w całej rodzinie, a nie tylko bezpośrednie usunięcie zaburzeń jednej osoby. Szczególnie dotyczy to problemów, które występują u dzieci.

więcej »

Leczenie zaburzeń łaknienia

Czynniki emocjonalne w powstawaniu zaburzeń łaknienia są kluczowe. W przypadku nadwagi ludzie zajadają trudne emocje, otyłość prowadzi do wielu wtórnych psychologicznych konsekwencji. Praca z emocjami, konstruktywne radzenie sobie z sytuacjami  trudnymi , satysfakcjonujące relacje z ważnymi ludźmi, to również cele psychoterapii w takich zaburzeniach jak:  anoreksja, bulimia, i in.

więcej »

Psychoterapia następstw traumatycznych wydarzeń

Trauma to bardzo trudne wydarzenie w życiu człowieka, po którym następuje zmiana w jego odczuwaniu, myśleniu, radzeniu sobie w sytuacjach trudnych  („nic nie jest już takie jak kiedyś”). Są to skutki polegające najczęściej na trwałych zmianach osobowości; utracie elastyczności i spontaniczności, sztywnym radzeniu sobie z problemami, celem staje się obrona a nie twórcze podejście do rzeczywistości..

więcej »

Pomoc psychologiczna dla chorych somatycznie

Psychoterapię można też określić jako lecznicze oddziaływanie za pomocą środków psychologicznych, którego celem jest złagodzenie, usunięcie lub skorygowanie zaburzeń w przebiegu procesów psychicznych i somatycznych. W naszym organizmie procesy psychiczne oddziałują na somatyczne i odwrotnie.

więcej »

REKLAMA:

Polecamy również stronę, na której znajdziesz roboty ziemne Bielsko